Ułatwienia dostępu

Aktualności

Pikniki w Drzewicy i Modliszewicach za nami. Impreza dla lokalnej społeczności przyciągnęła prawdziwe tłumy

Pikniki w Drzewicy i Modliszewicach

24 czerwca 2023 roku odbył się festyn rodzinny. Impreza dla społeczności lokalnej przyciągnęła prawdziwe tłumy. Oczywiście nie zabrakło stoiska projektu LIFE Pilica.

Świętojańskie Granie to wydarzenie, które cyklicznie odbywa się w Drzewicy. Nawiązuje ono do sobótkowej tradycji, ale jest także okazją do integracji dla mieszkańców gminy. Członkowie zespołu projektu LIFE Pilica mieli w tym czasie pełne ręce pracy. Mieliśmy okazję przeprowadzić wiele ciekawych rozmów z osobami odwiedzającymi nasze stoisko, poznać problemy czy kwestie interesujące dla mieszkańców.

Przygotowaliśmy także animacje wraz z edukacją ekologiczną, podczas których uczestnicy wykonywali domki dla zapylaczy. Mieliśmy ze sobą tablice informacyjne, przedstawiające omawiane tematy.

25 czerwca 2023 r. wzięliśmy udział w Dniu Otwartych Drzwi (DOD) Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

Przeprowadziliśmy wiele interesujących rozmów z rolnikami, poznawaliśmy ich problemy dotyczące upraw i gospodarki wodnej. Staraliśmy się rozmawiać o ważnym problemie jakości wody i podejmowanych działaniach w ramach projektu, nie tylko tych dotyczących edukacji czy rolnictwa.

Mieliśmy tablice edukacyjne dotyczące dobrych praktyk i kwestii nawożenia. Dla dzieci przygotowaliśmy warsztaty edukacji ekologicznej. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję porozmawiać, zdobyć wiedzę, a następnie zbudować domki przyjazne owadom i innym stworzeniom.

 
Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkich włodarzy, mieszkańców oraz sympatyków zlewni Pilicy, dla których szczególnie ważne jest środowisko naturalne i konieczność dbania o jego stan zapraszamy do dialogu poprzez kontakt z nami

Copyright © 2024 LIFE Pilica